Статьи

Системний підхід до управління мотивацією: досвід НБУ

РЕКРУТОРІЯ: вебінар з Вячеславом Апаріним
РЕКРУТОРІЯ: вебінар з Вячеславом Апаріним
начальник управління оцінки та мотивації персоналу Департаменту персоналу Національного банку України

Нове лідерство, командна взаємодія та фокус на особистості – так виглядає HR-стратегія НБУ 2020. І питання мотивації співробітників займає у ній одну з ключових ролей.

На черговому вебінарі проєкту «Рекруторія» Вячеслав Апарін, начальник управління оцінки та мотивації персоналу Департаменту персоналу Національного банку України розповів, як у державній інституції підходять до розвитку працівників, працюють над покращенням задоволеності гігієнічними факторами та мотивують до більших досягнень.

З ЧОГО СКЛАДАЄТЬСЯ СУКУПНА ВИНАГОРОДА

За словами Вячеслава, винагороду, яку надає роботодавець своїм працівникам, можна порівняти з айсбергом. І оплата праці – то лише його верхівка. Окрім неї сукупна винагорода має включати:

 • Безпеку
 • Турботу
 • Навчання та розвиток
 • Визнання внеску
 • Можливість досягати цілей
 • Робоче місце, обладнання
 • Кар’єрне та особисте зростання
 • Права та відповідальність
 • Різноманітність завдань
 • Гнучкість, толерантність
 • Статус та повага
 • Life-balance/ Well-being
 • Можливість впливати на рішення
 • Бенефіти
 • Повноваження тощо

ЧОМУ TOTAL REAWARDS ПРАЦЮЄ

Фактично, Total Rewards допомагає мотивувати, розвивати та утримувати діючих працівників протягом життєвого циклу. Чому ж такий підхід працює? Бо він відповідає потребам працівника. Так, наприклад, оплата праці забезпечує його фізіологічні потреби та виживання у короткостроковій перспективі, бенефіти – потребу у безпеці та виживання у довгостроковій перспективі, а розвиток та визначання і управління ефективністю – потребу у приналежності та любові. Тобто різні елементи Total Rewards задовольняють різні потреби, і ваша задача – знайти їх оптимальний набір.

Системний підхід до управління мотивацією: досвід НБУ

ПРИКЛАД ЕЛЕМЕНТУ TOTAL REWARDS

Фундаментальна основа Total Rewards – грошова компенсація. Вона складається з базової частини (окладу) та змінної (доплати, надбавки та премії). Якщо перша є гарантованою та дає співробітнику розуміння того, що він отримає за виконання свого функціонала і вимог посадової інструкції, то друга може бути періодичною, разовою або тимчасовою. Так, наприклад, премія за результативність виплачується при досягнені поставлених цілей та ключових показників ефективності (КПЕ).

Ще однією зі складових системного підходу до винагороди співробітників є бенефіти. Вони, в свою чергу, забезпечують потребу в безпеці, в приналежності та любові, в повазі та шануванні, самореалізації. Це програми, які використовують додатково до грошової компенсації задля підримки працівників (їх сімей) за межами роботи шляхом покриття певної частини витрат (наприклад, оплата занять спортом та навчання, медичне страхування тощо).

ЩО ДАЄ СИСТЕМНИЙ ПІДХІД РОБОТОДАВЦЮ

Системний підхід до питання винагороди та мотивації співробітників дає й компанії ряд переваг:

 1. Комплексність у питаннях залучення, мотивації, розвитку та утримання персоналу
 2. Стратегічність – узгодженість винагороди та стратегії розвитку організації
 3. Інтегрованість системи винагороди в стратегію HR
 4. Різноманіття – забезпечення гнучкості системи винагород та свободи вибору елементів
 5. Персоналізованість – зосередження на індивідуальних потребах та особливостях працівника
 6. Неповторність – індивідуальність та пізнаваність бренда роботодавця
 7. Унікальність врахування особливостей корпоративної культури, бізнес-процесів організації

Якраз питанню створення унікальної корпоративної культури буде присвячено вебінар 20 лютого. Марія Довбня, Talent Development and Acquisition Manager Danone розповість, чому роботодавцю важливо не йти на компроміс щодо відповідності цінностей кандидатів цінностям компанії.

Реєстрація на вебінар 20 лютого

А ще у лютому ми будемо говорити про те як провести співбесіду.

Детальний анонс заходів лютого можна переглянути тут.

Слідкуйте за нашими заходами для HR-спільноти в вашому персональному кабінеті роботодавців на grc.ua | grc, а також на сторінці в Facebook. Підписуйтеся на Telegram-канал Рекруторії.

Вакансии дня

Комментарии